Szkoła w chmurze

Szkoła Podstawowa nr 18 w Toruniu uzyskała tytuł „Szkoły w chmurze Microsoft„.

Uzyskany tytuł jest przyznawany przez Microsoft Polska szkołom, które wykorzystują w codziennej pracy zaawansowane narzędzia firmy Microsoft. SP nr 18 w Toruniu od roku 2017 wykorzystuje w komunikacji zaawansowane rozwiązania technologiczne do jakich zalicza się Microsoft Office 365.

W naszej szkole nauczyciele i uczniowie posługują się zaawansowanymi aplikacjami jak Teams oraz pakietem MS Office w skład którego wchodzi Outlook, Word, Excel czy Power Point. Coraz więcej pedagogów wykorzystuje w pracy z uczniami cyfrowy notes One Note oraz kreator testów Forms. Niektórzy uczniowie podczas nauczania zdalnego wzięli udział w organizowanym przez Microsoft projekcie Minecraft dla Edukacji pt. „Budujemy wirtualną szkołę”.

Nauczyciele SP nr 18 biorą czynny udział w międzynarodowym projekcie Microsoft Innovative Education Expert. Program MIEE  zrzesza społeczność innowacyjnych edukatorów, pasjonatów nowoczesnych technologii z całego świata. W edycji programu na rok szkolny 2020/2021 weźmie udział wielu pedagogów z naszej szkoły.

Cieszymy się z wyróżnienia!