Dzień Tabliczki

4 października 2019 roku obchodzony był IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ponieważ 4.10.2019 r. wszystkie klasy 4-8 Szkoły Podstawowej nr 18 brały udział w Marszu na orientację, dzień ten został przesunięty na 7.10. 2019 r.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli właśnie młodsi uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy, stopery pełnili ważną funkcję i przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych w szkole. Taka zamiana ról, gdy to uczniowie odpytywali nauczycieli była wielkim przeżyciem dla Wszystkich i dobrą zabawą, chociaż najbardziej stresowali się… dorośli 😊