INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW ROZPOCZYNAJĄCYCH NAUKĘ W KLASIE PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Szanowni Rodzice pierwszoklasistów,

spotkania informacyjne z wychowawcami odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia.

Wstępnie zapraszamy 29.08.2022r. o godz. 16.30 na salę gimnastyczną naszej szkoły.

Listy klas będą wywieszone od piątku 25.08.2022r. na tablicy informacyjnej przy portierni.

Prosimy, aby na spotkanie przyszedł tylko jeden rodzic lub opiekun każdego dziecka.

Jednocześnie podajemy podstawowe informacje, które pozwolą przygotować się Państwu i dzieciom do nowego roku szkolnego.  Prosimy o zapoznanie się z nimi.

INFORMACJE OGÓLNE

Nauka odbywa się w naszej szkole w trybie dwuzmianowym. Zajęcia obowiązkowe nie kończą się jednak później niż o 15.30.

Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 7.00-16.30. Zapisu uczniów do świetlicy można dokonać już w czasie wakacji – formularz zapisu do pobrania w sekretariacie lub ze strony internetowej naszej szkoły. Zapewniamy  w pierwszej kolejności opiekę dzieciom rodziców pracujących.

Na terenie szkoły obowiązuje obuwie zamienne.

Dzieci korzystają z szatni szkolnych, a w klasach mają wyznaczone miejsca i szafki na pozostawienie książek i przyborów.

Na terenie szkoły działa stołówka szkolna. Przerwa obiadowa trwa od12.25 do 12.45.

Na uroczystościach szkolnych, uczniów obowiązuje strój galowy:
dziewczynki – biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica; chłopcy – biała koszula, granatowe lub czarne spodnie.

W szkole korzystamy z dziennika elektronicznego. Do pierwszego logowania należy podać wychowawcy swój adres e-mailowy.

Listy z przydziałem uczniów do klas zostaną wywieszone na terenie szkoły w przedostatnim tygodniu sierpnia.

Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023 zostanie zamieszczona w  ostatnim  tygodniu sierpnia.

Spotkania wychowawców z rodzicami, przed rozpoczęciem roku szkolnego, planowane są ostatnim tygodniu sierpnia.

Prosimy o śledzenie szkolnej strony internetowej i FB, ponieważ terminy spotkań mogą ulec zmianie.

INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH

We wrześniu uczniowie otrzymają zakupione z dotacji podręczniki i ćwiczenia  do zajęć edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Podręczniki są własnością szkoły i zostaną wypożyczone na rok szkolny każdemu dziecku.  Ćwiczenia będą przekazywane bez obowiązku zwrotu.
Informacja na temat podręcznika i ćwiczeń do religii będzie podana we wrześniu.

Prosimy o śledzenie szkolnej strony internetowej i FB.

WYPRAWKA DO KLASY PIERWSZEJ (zestaw podstawowy):

· zeszyty w trzy kolorowe linie 16-kartkowy

· zeszyty w kratkę 16-kartkowy

· zeszyt do nut – mały

· okładki na zeszyty

· ołówki miękkie- 3 sztuki

· kredki ołówkowe

· pastele olejowe

· temperówka

· gumka

· linijka 20 cm

· klej w sztyfcie

· nożyczki z zaokrąglonymi końcami

· bloki rysunkowe – mały i duży

· bloki rysunkowe z kolorowymi kartkami – mały i duży

· bloki techniczne – mały i duży

· bloki techniczne z kolorowymi kartkami – mały i duży

· wycinanki małe i duże

· plastelina

· farby plakatowe 12-kolorowe

· pędzelki różnej grubości

· teczka na gumkę

· strój gimnastyczny – biała koszulka, ciemne spodenki, tenisówki

· obuwie na zmianę w worku

· śniadaniówka i bidon

Wszystkie rzeczy powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem ucznia.

Życzę spokojnych i zdrowych wakacji.

W razie pytań, dotyczących klas 1-3 lub przedszkola, zapraszam do kontaktu do 31 lipca 2022.

Małgorzata Kapsa

wicedyrektor SP 18