Komunikat nr 3

Program „Laboratoria Przyszłości” pozwoli uczniom szkół na dostęp do nowoczesnego wyposażenia szkół pozwalającego każdemu realizować w pełni swój kreatywny potencjał, nie tylko na lekcjach techniki i nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale też w ramach innych zajęć i innych form rozwijania umiejętności podstawowych i przekrojowych. 
Otrzymane wsparcie finansowe przeznaczone jest na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży. 
Szkoła Podstawowa nr 18 w Toruniu pozostałą kwotę dofinansowania w 2022 r. przeznaczyła na wyposażenie sali do zajęć techniczno – plastycznych, w tym na: ławki, krzesła, szafy do przechowywania, drukarkę 3d wraz z wbudowanym w monitor interaktywny komputer z wydajnym procesorem, pomoce dydaktyczne interaktywne oraz plansze, pojemniki warsztatowe, takery, pistolety bezprzewodowe do klejenia na gorąco, nożyczki, tekstylia, miary oraz materiały eksploatacyjne do wymienionych urządzeń. Efekty pracy ze sprzętem zakupionym w ramach programu będzie można zobaczyć na szkolnej stronie i na Facebooku.