Odpowiedzialni cyfrowo

Nasza szkoła uczestniczy w programie ,,Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Zachęcamy do zapoznania się ze specjalnie opracowanym poradnikiem na temat nowych technologii.

Pamiętaj!  ? To nie media cyfrowe są złe, niewłaściwe może być ich używanie.

PO CZYM POZNAĆ UZALEŻNIENIE OD NOWYCH TECHNOLOGII?

Nadmierne zaabsorbowanie. Dotyczy sytuacji, w których np. używanie smartfona czy, granie w grę dominuje nad pozostałymi czynnościami, stając się tym samym najważniejszą.

Modyfikacja nastroju. Korzystanie z cyfrowych narzędzi ekranowych i Interentu poprawia nasz nastrój, a bycie online działa na nas rozluźniająco, wprowadza nas w stan euforii. 

Zjawisko tolerancji. Tolerancja odnosi się wprost do zwiększonej jednostki czasu, którą potrzebujemy przeznaczyć na korzystanie ze smartfona czy gry cyfrowej.

Symptomy zespołu odstawiennego. Symptomy psychiczne i/lub fizyczne występujące w sytuacjach niemożności bądź utrudnienia w wykonywaniu określonej czynności. Są to smutek, złość, płacz, obniżony nastrój, agresja słowna, agresja psychiczna).

Więcej informacji: https://dbamomojzasieg.pl/wp-content/uploads/2022/12/Nowe-technologie-w-domu-Poradnik-dla-rodzicow-strony.pdf


Wniosek do świetlicy na r. szk. 2024/25

Wniosek do świetlicy na r. szk. 2024/25

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, rekrutacja dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/25 będzie trwała od 26 czerwca br. do 23 sierpnia br. W myśl przepisów szkoła jest obowiązana zapewnić zajęcia świetlicowe dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze...

Kronika szkolna klas 1-3

Kronika szkolna klas 1-3

Dobiegł końca rok szkolny 2023/24 . Przedstawiamy migawki ze szkolnych wydarzeń w których uczestniczyli uczniowie klas 1-3, nauczyciele i rodzice. To kolejna odsłona Kroniki szkolnej klas 1-3 Szkoły Podstawowej 18 w Toruniu.  Zapraszamy do...