Odpowiedzialni cyfrowo
Data: 01.13.2023

Nasza szkoła uczestniczy w programie ,,Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Zachęcamy do zapoznania się ze specjalnie opracowanym poradnikiem na temat nowych technologii.

Pamiętaj!  ? To nie media cyfrowe są złe, niewłaściwe może być ich używanie.

PO CZYM POZNAĆ UZALEŻNIENIE OD NOWYCH TECHNOLOGII?

Nadmierne zaabsorbowanie. Dotyczy sytuacji, w których np. używanie smartfona czy, granie w grę dominuje nad pozostałymi czynnościami, stając się tym samym najważniejszą.

Modyfikacja nastroju. Korzystanie z cyfrowych narzędzi ekranowych i Interentu poprawia nasz nastrój, a bycie online działa na nas rozluźniająco, wprowadza nas w stan euforii. 

Zjawisko tolerancji. Tolerancja odnosi się wprost do zwiększonej jednostki czasu, którą potrzebujemy przeznaczyć na korzystanie ze smartfona czy gry cyfrowej.

Symptomy zespołu odstawiennego. Symptomy psychiczne i/lub fizyczne występujące w sytuacjach niemożności bądź utrudnienia w wykonywaniu określonej czynności. Są to smutek, złość, płacz, obniżony nastrój, agresja słowna, agresja psychiczna).

Więcej informacji: https://dbamomojzasieg.pl/wp-content/uploads/2022/12/Nowe-technologie-w-domu-Poradnik-dla-rodzicow-strony.pdf


Konkurs SPEEDCUBING 2024

Konkurs SPEEDCUBING 2024

17 KWIETNIA 2024 R. (w środę) odbędzie się II szkolny konkurs układania kostki Rubika - SPEEDCUBING 2024. Konkurs ma na celu zachęcanie uczniów do układania kostki Rubika i poznawania algorytmów, które pozwalają na jej ułożenie. Organizatorami konkursu są nauczyciele...

Zajęcia na temat oszczędzania

Zajęcia na temat oszczędzania

W dniu 4.04.2024 uczennice z Liceum Lindego Toruń przeprowadziły w naszej szkole zajęcia na temat oszczędzania dla uczniów z klas 7. Zajęcia były realizowane w ramach projektu Zwolnieni z Teorii. W ciekawy sposób omówiono możliwości planowania i dysponowania...

1 miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

1 miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

Uczennica klasy 3a integracyjnej Michalina Ordon zdobyła 1 miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Jan Marcin Szancer. Król ilustratorów, malarz dziecięcych marzeń, kreator baśniowych światów." Michalinka na konkurs przesłała filmik z interpretacją wiersza...

Film z konkursu recytatorskiego

Film z konkursu recytatorskiego

Interpretacja wiersza Juliana Tuwima "Spóźniony słowik"-  Michalina Ordon kl. 3a SP 18 - 1 miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Jan Marcin Szancer. Król ilustratorów, malarz dziecięcych marzeń, kreator baśniowych światów.

Safer Internet

Safer Internet

Dni Bezpiecznego Internetu w szkole. W marcu braliśmy udział w lekcjach DBI w szkole z Polskie Centrum Programu "Safer Internet" . W dniu 22.03.2024 uczniowie klas 4-6 mogli wziąć udział w lekcji pt. ,,Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować", a w dniach...